
Următorul curs:
Locuri disponibile:
Detalii:
Cursul cu tematică nouă va prezenta cele mai populare sisteme de etajare, lucrul cu sistemele de unică folosință, soluții practice în etajarea torturilor și crearea unui sistem de etajare după propriile necesități. Pe lângă aceste noțiuni, se vor prepara și torturile și secretele obținerii celor mai pufoase blaturi, cele mai aerate mousse-uri și decorarea unui tort.
Se vor obține 4 tipuri de torturi etajate: două torturi acoperite cu pastă de zahăr care vor fi decorate cu flori și două torturi simple care vor fi decorate cu flori și fructe. Fiecare tort va fi realizat de la început, de la obținerea blaturilor, cremelor și inserțiilor, montarea, acoperirea și etajarea torturilor. Se vor obține diferite blaturi și creme și fiecare participant va avea ocazia de a lucra și experimenta fiecare etapă tehnologică.
- durata: 2 zile
- program: ziua I - 9:00 - 18:00
ziua II - 8:00 - 15:00 - locuri disponibile: 4
- grad de dificultate: easy-medium
Tariful de participare este 2000 RON. Acesta include instruirea, toate materiile prime şi ustensilele sunt asigurate, iar cursanţii vor primi apă/cafea pe parcursul zilei, produsele realizate la curs și câte un șorț personalizat.
Formator:
