
Următorul curs:
Locuri disponibile:
Detalii:
Machetele cu tematică de junglă sunt perfecte pentru a decora torturile destinate copiilor, aducând un strop de aventură și culoare temei. Acestea includ figurine de animale, plante exotice și elemente specifice mediului tropical, transformând orice tort într-o adevărată explorare a sălbăticiei.
Acest curs unic este conceput pentru cofetarii pasionați și pentru cei care doresc să își îmbunătățească abilitățile artistice și tehnice în decorarea torturilor. În cadrul acestui curs, veți învăța să creați adevărate opere de artă comestibile, aducând la viață minunata lume a junglei pe torturile pentru copii.
Se vor învăța despre:
- tehnici de modelare: modelarea diverselor animale și plante din pastă de zahăr și fondant
- colorare și pictură: explorarea tehnicilor de colorare și pictură pentru a aduce realism și detalii spectaculoase decorurilor
- utilizarea instrumentelor: utilizarea diverselor instrumente de decorare, de la pensule fine la ustensile pentru texturare
Acest curs este ideal pentru cofetarii profesioniști care doresc să adauge noi abilități și tehnici în portofoliul lor sau oricărui pasionat de arta decorării torturilor, indiferent de nivelul de experiență.
La finalul cursului, se va primi o diplomă de participare care atestă participarea în cadrul cursului.
- durata: 2 zile
- Program: ziua I - 9:00 - 17:00
ziua II - 9:00 - 17.00 - număr maxim locuri disponibile: 10
- grad de dificultate: easy-medium
- Locația: Brașov
Tariful de participare este 2300 RON. Acesta include instruirea, toate materiile prime şi ustensilele sunt asigurate, iar cursanţii vor primi apă/cafea pe parcursul zilei, produsele realizate la curs și câte un șorț personalizat.
Formator:




